presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani mori pjesë në inaugurimin e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, z. Bajram Begaj

Tiranë, 24 korrik 2022- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të Institucionit të Presidentit ka marrë pjesë sot në inaugurimin e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, z. Bajram Begaj.

Presidentja Osmani në emër të qytetarëve të Kosovës, i ka përcjellë urimet më të sinqerta për suksese në këtë detyrë të rëndësishme Presidentit të Shqipërisë, z. Bajram Begaj.  

“Jam e bindur se do të intensifikojmë bashkëpunimin, jo vetëm në raportet vëllazërore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, por edhe sa i përket rrugës sonë të përbashkët euro-atlantike”, ka thënë Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.