presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani mori pjesë në darkën e organizuar nga Presidenti Emmanuel Macron

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e cila po qëndron në Paris, së bashku me Zotërinë e Parë, Prindon Sadriu, kanë marrë pjesë në darkën e organizuar nga Presidenti Emmanuel Macron dhe Zonja e Parë Brigitte Macron në Pallatin Élysée.

Gjatë ditës së sotme, Presidentja Osmani ka marrë pjesë në Forumin për Paqe. 

Ndërkaq dje, Presidentja Osmani dhe Kryeministri Kurti u pritën në takim nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.