presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani me kryetarin Konjufca dhe nënkryetaren Bogujevci bënë homazhe për ish-deputetin Ali Lajçi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, së bashku me Kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe nënkryetaren, Saranda Bogujevci, kanë bërë homazhe për aktivistin politik, ish-kryetarin e Pejës dhe deputetin e Kuvendit të Kosovës në disa legjislatura, z. Ali Lajçi.

Presidentja Osmani ua ka përcjellur ngushëllimet familjes, miqve dhe bashkëveprimtarëve të z. Lajçi, teksa ka thënë se ai do të mbahet mend për aktivitetin e tij të pareshtur patriotik përgjatë gjithë jetës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.