presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka uruar Malin e Zi për Ditën e Pavarësisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Malin e Zi, me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Presidentja Osmani ka thënë se dy vendet tona janë bashkuar përmes lidhjeve të forta mes njerëzve.

“Ne kemi krijuar një partneritet të qëndrueshëm që është i rrënjosur në vlera të përbashkëta dhe i përforcuar nga vendosmëria jonë për t’iu bashkuar familjes euroatlantike”, thuhet në urimin e Presidentes Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: SR

This site is registered on wpml.org as a development site.