presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka uruar komunitetin rom në Ditën Ndërkombëtare të Romëve

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar sot komunitetin rom në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, duke kujtuar kulturën e pasur, historinë dhe arritjet e komunitetit rom në Kosovë dhe më gjerë.

Presidentja Osmani ka vlerësuar kontributin e vazhdueshëm të komunitetit rom në Republikën e Kosovës, ndërsa ka theksuar se kjo ditë shërben si rikujtim i përpjekjeve tona përbashkëta për të vazhduar avancimin e barazisë dhe gjithëpërfshirjes për të gjithë,” ka shprehur Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.