presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka pranuar telegram ngushëllimi nga Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar telegram ngushëllimi nga Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, pas aksidentit tragjik që ndodhi në Slavonski Brod të Kroacisë.

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:
 
Sh. S. Vjosa Osmani-Sadriu
Presidente e Kosovës
 
SH.T. Glauk Konjufca
Kryetar i Kuvendit të Kosovës
 
SH.T. Albin Kurti
Kryeministër i Kosovës                                                           
                                                                                                 Prishtinë, 26 korrik 2021 
E nderuara Presidente Osmani,
I nderuari Kryetar i Kuvendit Konjufca,
I nderuari Kryeministër Kurti,
 
Me pikëllim të madh mësova për aksidentin tragjik rrugor në Kroaci dhe humbjen e kaq shumë jetëve dhe lëndimeve të rënda. Si shumë kosovarë, pasagjerët mezi prisnin të ktheheshin në vendlindjen e tyre dhe të takoheshin me familjet dhe miqtë.
 
Në këto momente të trishta për vendin tuaj, më lejoni t’u shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta familjeve të viktimave. Uroj që ato të gjejnë forcë për ta përballuar dhimbjen e tyre në këtë kohë të vështirë.
 
Të gjithë pasagjerëve të lënduar u uroj shërim të shpejtë.

Me nderime,
Lars-Gunnar Wigemark
Shefi i Misionit
EULEX Kosova 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.