presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani: Fëmijët tanë po e bëjnë Kosovën gjithnjë e më shumë pjesë të hartës globale të inovacionit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu në kuadër të Javës Globale të Ndërmarrësisë, ka vizituar JCoders.

Presidentja Osmani ka thënë se fëmijët tanë, të rinjtë dhe të rejat e Kosovës po i tregojnë shkathtësitë dhe kreativitetin e tyre duke prodhuar lodra inxhinierike e duke dizajnuar gjuhë programore. 

“Ata po e bëjnë Kosovën gjithnjë e më shumë pjesë të hartës globale të inovacionit”, ka thënë Presidentja Osmani. 

Statusi i plotë i Presidentes Osmani:

Në kuadër të Javës Globale të Ndërmarrësisë, s'ke se si të mos e vizitosh një startup siç është JCoders. 

Fëmijët tanë, të rinjtë dhe të rejat e Kosovës po i tregojnë shkathtësitë dhe kreativitetin e tyre duke prodhuar lodra inxhinierike e duke dizajnuar gjuhë programore. Ata po e bëjnë Kosovën gjithnjë e më shumë pjesë të hartës globale të inovacionit.

Frymëzim për Artën, themeluesen e dy startupeve, ishin vajzat e saja. Duke dashur të krijoj një botë më të mirë për to, ajo është e bindur se çdo produkt e çdo shërbim i ofruar në të dy startupet do të kontribuoj në krijimin e një Kosove më të mirë edhe për të gjithë fëmijët e tjerë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.