presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Krusha e Madhe – simbol i dhimbjes e i së vërtetës së Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë pjesë në tubimin përkujtimor në 25 vjetorin e Masakrës në Krushë të Madhe.

Postimi i plotë i Presidentes:

Krusha e Madhe – simbol i dhimbjes e i së vërtetës së Kosovës.

Nga sot, kjo dhimbje dhe e vërtetë do të portretizohet në Muze, me rrëfimet e të mbijetuarve të masakrës dhe të familjarëve të viktimave e të të zhdukurve me dhunë.

Lavdi të gjithë të rënëve për liri!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.