presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Kosova i ka plotësuar kërkesat e Bashkimit Evropian, të hiqen masat dhe t’i jepet statusi i vendit kandidat

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka marrë pjesë në samitin e liderëve të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, ka thënë se Kosova i ka plotësuar kërkesat e Bashkimit Evropian.

“Kosova i ka plotësuar kërkesat e Bashkimit Evropian.Është koha të shohim hapa konkret nga BE: të hiqen masat dhe të jepet statusi i vendit kandidat për Kosovën. Jemi më të vendosur se kurrë drejt të ardhmes sonë evropiane”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.