presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga vizitoi Teqen e tarikatit Rufai në Prizren

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga me rastin e festës së Sulltan Nevruzit, vizitoi Teqen e tarikatit Rufai në Prizren dhe u prit nga Sheih Adrihysein Shehu.

“Këtë ditë të rilindjes ta kremtojmë në paqe, mirësi e mirëkuptim. Festa e Sulltan Nevruzit është festa e ringjalljes dhe fisnikërisë. Ju uroj të gjithë besimtarëve dhe të gjithë qytetarëve të Kosovës, njëkohësisht, që këtë ditë të veçantë feste ta shënojnë si një ditë të re shprese, rilindje dhe mirëkuptimi”, tha Presidentja Jahjaga.

Presidentja Jahjaga, theksoi se Kosova “ Ka dëshmuar traditën e bashkëjetesës së religjioneve dhe të respektimit të diversitetit fetar e kulturor.  Këtë traditë ta kultivojmë edhe më shumë për të treguar vlerat e shoqërisë dhe një kulturë demokratike në Kosovë” theksoi presidentja Jahjaga. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.