presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga uron besimtarët muslimanë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga uroi të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Në urimin e Presidentes Jahjaga thuhet:Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, uroj të gjithë besimtarët muslimanë.Muaji i Ramazanit është muaj që kultivon paqen, dashurinë e respektin, është muaj i lutjeve dhe i reflektimit, muaj i solidaritetit dhe zemërgjerësisë midis njerëzve në gjithë globin.Ju uroj nga zemra, ju dëshiroj agjërim të lehtë e të mbarë, lumturi e begati në familjet tuaja.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.