presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga u nis për vizitë në SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga u nis sot për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e ftuar në samitin “Gratë në botë”, organizuar nga Daily Beast dhe Newsweek.

Po ashtu, Presidentja Jahjaga do të vizitojë universitetin prestigjioz amerikan Dartmouth, ku do të mbajë një ligjëratë në temën “Sukseset dhe sfidat e procesit të shtetndërtimit në Kosovë”. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.