presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga u nënshkrua në librin e zisë me rastin e vdekjes së kryetarit të Parlamentit të Kroacisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, vizitoi sot Ambasadën e Republikës së Kroacisë në Prishtinë, ku u nënshkrua në librin e zisë, të hapur me rastin e vdekjes së kryetarit të Parlamentit të Republikës së Kroacisë, z.Boris Shprem.

Duke çmuar figurën dhe veprën e z.Shprem, Presidentja Jahjaga vlerësoi lart kontributin e tij në avancimin e marrëdhënieve mes dy vendeve tona.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.