presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti z. Kwami Christophe Dikenou, ambasador i Togos në Berlin, jorezident për Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës zonja Atifete Jahjaga priti sot në takimz. Kwami Christophe Dikenou, ambasador i Togos në Berlin, jorezident për Kosovën, i cili i dorëzoi letrat kredenciale.

Presidentja Jahjaga e uroi ambasadorin Dikenou për detyrën e  re dhe i dëshiroi sukses në përmbushjen e misionit të tij si ambasador jorezident në Prishtinë. Ajo theksoi gatishmërinë e institucioneve të Republikës së Kosovës për avancim të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit me Shtetin e Togos. Ambasadori  Dikenou, shprehu gatishmërinë për të thelluar bashkëpunimin me institucionet e Republikës së Kosovës në çdo fushë me interes dypalësh dhe miqësinë midis dy popujve. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.