presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti shefin e Zyrës Diplomatike të Belgjikës në Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës shefin e Zyrës Diplomatike të Belgjikës në Kosovë, zotëri Pascal Gregorie.

Presidentja Jahjaga falënderoi z. Gregorie për angazhimin dhe përkushtimin e tij në Kosovë dhe theksoi rëndësinë e vazhdimit të thellimit të marrëdhënieve ndërmjet të dy vendeve. Presidentja Jahjaga vlerësoi mbështetjen e Belgjikës për të ardhmen evropiane të Kosovës.Shefi i Zyrës Diplomatike të Belgjikës në Kosovë, zotëri Pascal Gregorie u falënderua për përkrahjen dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm të institucioneve të Kosovës dhe tha se Belgjika do të vazhdojë të mbështetë procesin e integrimit evropian të Kosovës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.