presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti nxënës të shkollës fillore “Ismail Qemali” në Prishtinë

Presidentja e Republikës së Kosovës zonja Atifete Jahjaga, priti sot në kabinetin e mësuesen dhe nxënësit e klasës 4/9 të shkollës fillore “Ismail Qemali” në Prishtinë.

Presidentja Jahjaga i uroi nxënësit për 100-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe u dëshiroi sukses në mësime dhe në jetë, pasi që ata janë e ardhmja e Kosovës.  Nxënësit i dhuruan presidentes Jahjaga një punim që kishte simbolikën e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë të punuar me materiale të ndryshme të ricikluara.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.