presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga, priti në takim zotëri Daniel Serwer

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim profesorin në universitetin amerikan Johns Hopkins, zotëri Daniel Serwer.

Presidentja Jahjaga e njoftoi z. Serwer me zhvillimet aktuale në Kosovë, proceset nëpër të cilat po kalon vendi dhe për  konsolidimin e shtetësisë si dhe me procesin e integrimeve evropiane. Presidentja Jahjaga dhe zotëri Serwer biseduan edhe për përfaqësimin e Kosovës në skenën ndërkombëtare, për zhvillimin ekonomik si dhe theksuan rëndësinë e thellimit të reformave në vend, që janë të domosdoshme për integrimin euro-atlantik të Kosovës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.