presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti në takim lamtumirës ambasadorin e Holandës, Robert Bosch

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim lamtumirës në përmbyllje të mandatit të tij në Kosovë, ambasadorin e Holandës z. Robert Bosch.

Presidentja Jahjaga e falënderoi ambasadorin Bosch për kontributin e tij  të çmuar  në thellimin dhe fuqizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve dhe shprehu mirënjohje për shtetin mik të Holandës që i ka mbështetur në çdo hap proceset demokratike ne Kosove. Ambasadori i  Holandës në Kosovë z. Robert Bosch, e falënderoi Presidenten Jahjaga për përkrahjen dhe bashkëpunimin që ka pasur me institucionet e  Kosovës dhe theksoi përkushtimin e institucioneve të vendit të tij për të avancuar këtë bashkëpunim në çdo fushë me interes të përbashkët.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.