presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti Kryeministrin Thaçi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga prit sot në takim Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Kryeministri Thaçi, me këtë rast, uroi Presidenten Jahjaga për zgjedhjen në detyrën e re, duke i dëshiruar shumë sukses në kryerjen e saj.Presidentja Jahjaga dhe Kryeministri Thaçi diskutuan për zhvillimet në vend dhe për bashkëpunimin e institucioneve të Kosovës në realizimin e detyrave që i presin në të ardhmen.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.