presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti Grupin e Grave Kosovare në Lidership

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim Grupin e Grave Kosovare në Lidership (GKL), pjesë e projektit për lidership të sponsorizuar nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, të gjitha KUSA alumni.

Në këtë takim Presidentja Jahjaga foli për rëndësinë e fuqizimit të rolit të gruas në lidership dhe vendimmarrje jo vetëm në politikë por edhe në sfera të tjera të jetës. Presidentja theksoi se prioritet i saj qysh prej marrjes së mandatit ka qenë përfaqësimi i  barabartë i grave dhe burrave në proceset e ndryshme të vendimmarrjes, pasi theksoi se sfidat kërkojnë përfaqësim të barabartë gjinor. Në takim u bisedua edhe për format konkrete të bashkëpunimit midis Zyrës së Presidentes së Republikës dhe Grupit të Grave Kosovare në Lidership. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.