presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti familjarët e Heroit të Kosovës, Adrian Krasniqi

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim familjarët e Adrian Krasniqit.

Me këtë rast, Presidentja Jahjaga ua dorëzoi atyre diplomën dhe medaljen e urdhrit “Hero i Kosovës”, me të cilin para disa ditësh Presidentja e ka nderuar dëshmorin e kombit Adrian Krasniqi, për trimërinë dhe përkushtimin e treguar në luftën çlirimtare, deri në flijim, për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.