presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti ambasadorin e Gjermanisë, Hans-Dieter Stienbach

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Gjermanisë në Kosovë, z.Hans-Dieter Stienbach, i cili i përcolli urimet e Presidentit të Gjermanisë për zgjedhjen në detyrën e re, duke u shprehur i bindur se ajo do t’ia dalë të përmbushë me sukses të gjitha obligimet e mëdha që ka si Presidente e vendit.

Presidentja Atifete Jahjaga falënderoi për urimet dhe për përkrahjen që shteti gjerman i ka dhënë Kosovës në të gjitha periudhat. Ajo theksoi marrëdhëniet shumë të mira mes të dy vendeve tona mike dhe u shpreh në të mirë të intensifikimit të këtyre marrëdhënieve në të gjitha fushat, me theks të veçantë në përkrahjen për sigurimin e njohjeve të reja për Republikën e Kosovës, por edhe në zgjerimin e bashkëpunimit ekonomik dhe në fushat e tjera. 

This site is registered on wpml.org as a development site.