presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti ambasadoren e re të Francës në Kosovë, znj. Marsye Daviet

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pranoi sot letrat kredenciale nga znj. Marsye Daviet, Ambasadore e Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë e Republikës së Francës në Republikën e Kosovës.

Presidentja Jahjaga, duke i shprehur mirëseardhje Ambasadores Daviet, vlerësoi lartë miqësinë e Kosovës dhe Francës duke falënderuar për përkrahjen e dhënë në të gjitha proceset e demokratike, në konsolidimin ndërkombëtar dhe në rrugën drejt integrimeve euroatlantike. Ambasadorja Daviet tha se ndihet e kënaqur që është emëruar si ambasadore në Kosovë, pasi që ka përvojë të gjatë në rajon. Ambasadorja ofroi mbështetjen e Francës në rrugën e Kosovës drejt integrimit në Bashkimin Evropian.     

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.