presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga mori pjesë në hapjen e ekspozitës së Agim Balajt në Stacion Qendra për Art Bashkëkohor

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mori pjesë në hapjen e ekspozitës “ Por edhe bleta më e keqe dallohet që në fillim nga më i miri arkitekt, sepse, para se ta ndërtojë qelëzën me dyllë, ai e ka ndërtuar atë në kokën e vet”, me autor Agim Balajn dhe kurator Albert Heta, organizuar nga Stacion Qendra për Art Bashkëkohor Prishtinë.

Të pranishëm në hapje të kësaj ekspozite ishin edhe Ministrja e Kulturës e Republikës së Shqipërisë Mirela Kumbaro – Furxhi si dhe kryetari i komunës së Prishtinës, zotëri Shpend Ahmeti. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.