presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Falënderim dhe mirënjohje e përjetshme për shtetin e Iowa-s

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës në Iowa, ka vizituar kampin Dodge.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Camp Dodge – vendi ku për 12 vite me radhë, instruktorë ushtarakë të Gardës Kombëtare të Iowa-s, vazhdojnë të trajnojnë shumë ushtarë, nënoficerë e oficerë të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Falënderim dhe mirënjohje e përjetshme për shtetin e Iowa-s!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.