presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja e Konfederatës së Zvicrës uron Presidentin Pacolli

Presidentja e Konfederatës së Zvicrës, znj.Micheline Calmy-Rey e ka uruar Presidentin e sapozgjedhur të Republikës së Kosovës, Shkëlqesinë e Tij, z. Behgjet Pacolli.

Në urim thuhet:

Shkëlqesisë së tij, Z.Behgjet Pacolli,
President i Republikës së Kosovës

Me rastin e zgjedhjes President i Republikës së Kosovës, kam kënaqësinë që, në emër të Këshillit Federal Zviceran, t’ju shpreh përgëzimet e mia të ngrohta dhe dëshirat më të mira për suksesin e misionit tuaj të lartë dhe për prosperitetin e popullit kosovar.
Lidhjet tona të miqësisë dhe bashkëpunimit të tashëm do të intensifikohen edhe më në të ardhmen.

Ju lutem, z. President, pranoni përshëndetjet tona të zgjedhura.
Micheline Calmy-Ray 

Bashkëngjitur e keni urimin e znj.Micheline Calmy-Rey
 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.