presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Bullgaria mbështetë fuqishëm integrimin e Kosovës në NATO dhe në BE

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev.

Presidentja Osmani priti Presidentin Radev me ceremoni shtetërore, e cila u mbajt në sheshin “Ibrahim Rugova”.

Pas kësaj ceremonie, Presidentja Osmani dhe Presidenti Radev zhvilluan një takim tête-à-tête dhe më pas edhe takimin bilateral.

Pas takimeve, Presidentja Osmani dhe Presidenti Radev mbajtën konferencë për media.

Në vijim gjeni të postimin e Presidentes Osmani:

Bullgaria mbështetë fuqishëm integrimin e Kosovës në NATO dhe në BE.

Falënderimi i popullit të Kosovës është i përhershëm!

Mirënjohëse ndaj Presidentit Radev për angazhimin dhe përkushtimin e tij.


This site is registered on wpml.org as a development site.