presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga u takua me z. Denis Mekshejn

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pati sot një drekë pune me anëtarin e Parlamentit Britanik, z. Denis Mekshejn (Denis MacShane), ku ishin të pranishëm edhe ambasadori britanik në Kosovë, z.Ian Cliff, dhe ambasadori i Republikës së Kosovës në Britani të Madhe, dr.Muhamet Hamiti.

Presidentja Jahjaga dhe z.Mekshejn, njohës i mirë i zhvillimeve në vendin tonë që nga koha kur ishte ministër në qeverinë britanike, diskutuan për gjendjen aktuale në Republikën e Kosovës dhe zhvillimet më të fundit më vendin tonë. Ata folën për bashkëpunimin mes dy vendeve tona dhe përkrahjen britanike për Kosovën, sidomos në fushën e sigurimit të njohjeve të reja, një proces ky shumë i rëndësishëm për Republikën e Kosovës. Gjithashtu, temë diskutimi ishte edhe puna e vazhdueshme e institucioneve të Kosovës dhe përkrahësve të saj për krijimin sa më të shpejtë të mundësive për integrimin e vendin tonë në institucionet euroatlantike. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.