presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga priti një delegacion nga Oda Ekonomike Amerikane

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim një delegacion nga Oda Ekonomike Amerikane, i cili udhëhiqej nga presidenti i Bordit të Guvernatorëve të Odës Amerikane në Kosovë, zotëri Hakif Gashi.

Presidentja Jahjaga i përgëzoi udhëheqësit dhe anëtarët e Odës Ekonomike Amerikane për angazhimin e tyre konkret në përmirësimin e kushteve të punës të bizneseve private në Kosovë, me theks tek bizneset amerikane. Presidentja Jahjaga theksoi me këtë rast se prioritet i institucioneve të Kosovës është zhvillimi ekonomik përmes përmirësimit të kushteve të të bërit biznes si për bizneset vendore ashtu edhe për investitorët e huaj. Presidenti i Bordit të Guvernatorëve të Odës Amerikane në Kosovë, zotëri Hakif Gashi, e falënderoi Presidenten Jahjaga për mbështetjen që i ka dhënë komuniteti të biznesit dhe i ndau mirënjohje për kontributin e saj të çmuar në tërheqjen e investimeve të huaja si dhe për mbështetjen që i ka ofruar Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.