presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga priti kryetarin e PDK-së, Hashim Thaçi dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti në takim kryetarin e PDK-së, zotëri Hashim Thaçi dhe kryetarin e LDK-së, zotëri Isa Mustafa, të cilët e njoftuan për përmbylljen e procesit të marrëveshjes ndërmjet tyre me qëllim të ndërtimit të institucioneve të Kosovës.

Kryetarët e të dyja partive politike parlamentare, zotëri Thaçi e zotëri Mustafa, e informuan Presidenten edhe për përmbylljen e marrëveshjes ndërmjet dy subjekteve politike dhe për hapat e mëtejmë në ndërtimin e institucioneve të reja të vendit. Ata theksuan se marrëveshja ndërmjet tyre do të përmbushë edhe kriteret e përcaktuara kushtetuese dhe shoqërore për institucione përfshirëse e të përgjegjshme. Presidentja Jahjaga theksoi se do të jetë në funksion të garantimit të  funksionimit demokratik të institucioneve dhe në zbatim të plotë të Kushtetutës e të vendimeve të Gjykatës Kushtetuese.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.