presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga priti ambasadoren e Estonisë në Vjenë, jorezidente për Kosovën, Eve-Kulli Kala

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim zonjën Eve-Kulli Kala, ambasadore e Republikës së Estonisë në Vjenë, jorezidente për Kosovën.

Presidentja Jahjaga me ambasadoren Kulli Kala biseduan për marrëdhëniet midis dy vendeve, zhvillimet në vendin tonë, si dhe për agjendën evropiane të Kosovës, pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit me Bashkimin Evropian, si dhe për procesin e liberalizimit të vizave.Presidentja Jahjaga e falënderoi ambasadoren Kulli Kala për mbështetjen që Estonia i ka dhënë institucioneve të Kosovës dhe vlerësoi marrëdhëniet dhe bashkëpunimin ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Estonisë, duke shprehur përkushtimin e saj për thellimin e bashkëpunimit në çdo fushë me interes dypalësh.Ambasadorja e Republikës së Estonisë në Vjenë, jorezidente për Kosovën, zonja Eve-Kulli Kala, shprehu mbështetje e vendit të saj për proceset integruese të Kosovës drejt Bashkimit Evropian, si dhe vendosmërinë për të thelluar bashkëpunimin me Republikën e Kosovës në çdo fushë me interes të përbashkët.   

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.