presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentin Sejdiu e uruan Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi Topi dhe kryeministri i Sali Berisha

Pak çaste pas publikimit të mendimit këshillëdhënës të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, lidhur me legjitimitetin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Presidentin Sejdiu, në një bisedë telefonike, e kanë uruar Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi dhe Kryeministri Sali Berisha.

Poashtu, Presidenti Sejdiu vazhdon të marrë urime edhe nga liderë të vendeve të tjera.

This site is registered on wpml.org as a development site.