presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi uron komunitetin ashkali për Ditën e tyre të flamurit

Prishtinë, 15 shkurt – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar komunitetin ashkali në Kosovë për Ditën Kombëtare të Flamurit të tyre.

“Vlera më e madhe e Kosovës është shoqëria multi-etnike që kemi ndërtuar së bashku, ku të gjitha komunitet jetojnë të barabarta, në bashkëpunim, për një jetë më të mirë për të gjithë”, u shpreh presidenti Thaçi.“Në këtë mozaik, vendin e vet e gëzon edhe komuniteti ashkali në Kosovë. E vlerësojmë punën e çdo pjesëtari të komunitetit, të udhëheqësve të tyre politikë, të përfaqësuesve të tyre nga shoqëria civile e nga media, për integrim sa më të mirë dhe për avancim të pozitës së komunitetit ashkali në shtetin dhe shoqërinë e Kosovës”, ka vlerësuar presidenti Thaçi.Presidenti Thaçi ka uruar pjesëtarët e komunitetit ashkali në Ditën e Flamurit të Komunitetit Ashkali, si dhe për kontributin e tyre si pjesë e ndërtimit të Kosovës shtëpi të të gjithë qytetarëve të saj.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.