presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi takoi në Nju Jork Kryeministrin e Togos, Komi Sélom Klassou

Nju Jork, 23 shtator 2017 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar mbrëmë, në Nju Jork, edhe Kryeministrin e Togos, Komi Sélom Klassou.

Kreu i shtetit e falënderoi kryeministrin togolez për mbështetjen e vendit të tij dhe e ftoi për të lobuar tek vendet e Afrikës perëndimore që nuk e kanë njohur Kosovën ta njohin shtetësinë e saj.

Gjithashtu, presidenti Thaçi tha se e mirëpret angazhimin e Togos për të konfirmuar mbështetjen e vendeve mike të Kosovës në Afrikën perëndimore për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare.

Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Sélom Klassou shprehën vullnetin e tyre për thellimin e bashkëpunimit dypalësh Kosovë-Togo në fusha si ekonomia, tregtia dhe shkëmbimi i studentëve.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.