presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi priti sot ministrin e Punëve te Jashtme te Bangladeshit , Shahriar Alam

Prishtinë, 19 shkurt 2018 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti sot në takim ministrin e Punëve te Jashtme te Bangladeshit, Shahriar Alam.

Kreu i shtetit i shprehu falënderimin  ministrit Alam për pjesëmarrje në festimet e dhjetëvjetorit të pavarësisë.“U jemi falënderues për njohjen e shtetit të Kosovës. Njohja e juaj ka ardhur në një kohë shumë të rëndësishme për Kosovën. Do të jemi gjithmonë mirënjohës”, theksoi i pari i vendit, derisa kërkoi që bashkëpunimi ndërmjet të të dyja vendeve të thellohet edhe më shumë.Kurse ministri i Punëve te Jashtme te Bangladeshit, Shahriar Alam ka siguruar presidentin Thaçi se bashkëpunimi ndërmjet Bangladeshit dhe Kosovës do të vazhdojë.Në fund, presidenti Thaçi kërkoi nga ministri Alam mbështetjen e Bangladeshit në procesin e anëtarësimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.