presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi priti sekretarin e MPJ-së së Norvegjisë, flasin për paqen dhe stabilitetin në rajon

Prishtinë, 17 prill 2018 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur sekretarin e shtetit të MPJ-së së Norvegjisë, Audun Halvorsen Beka.

Presidenti Thaçi e ka falënderuar sekretarin e MPJ-së së Norvegjisë për përkrahjen e vazhdueshme që i kanë dhënë Kosovës.“Kosova po vazhdon me konsolidimin e shtetësisë. Ne kemi marrëdhënie të mira me të gjithë fqinjët dhe po punojmë për një marrëveshje ligjërisht të obligueshme me Serbinë”, u shpreh presidenti Thaçi.Ndërsa, sekretari i shtetit të MPJ-së së Norvegjisë, Audun Halvorsen Beka, theksoi se Norvegjia është partner i përkushtuar i të gjitha vendeve të rajonit dhe i përpjekjeve të tyre për paqe e stabilitet të qëndrueshëm.Presidenti Thaçi shtoi se strategjia e BE-së për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor dhe Samiti BE-së me 28 vendet e Bashkimit Evropian dhe 6 vendet e Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Sofje, janë konfirmim i të ardhmes evropiane të rajonit tonë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.