presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu priti poetin Visar Zhiti

Presidenti iRepublikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu priti sot poetinVisar Zhiti, laureat i sivjetshëmi çmimit letrar “BeqirMusliu”, i cili jepet në Gjilanpër arritje të mëdha nëfushën e letërsisë.

Krijimet e Visar Zhitit, qoftë në prozë, qoftë në poezi janë përkthyer në shumë gjuhë të botës, si dhe janë përfshirë në shumë antologji. Po ashtu, Zhiti është fitues i shumë çmimeve ndërkombëtare.

This site is registered on wpml.org as a development site.