presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu priti në takim lamtumirës ambasadoren e Francës, Delphine Borione 

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Republikës së Francës në vendin tonë, Delphine Borione, e cila këto ditë përmbyll misionin në Republikën e Kosovës.

Presidenti Sejdiu falënderoi për mbështetjen dhe ndihmën e gjithanshme që Franca u ka dhënë institucioneve të Republikës së Kosovës, si dhe përpjekjeve të popullit të saj për liri e pavarësi.
Po kështu, Presidenti Sejdiu vlerësoi punën e znj.Borione, gjatë mandatit të saj në vendin tonë dhe i dëshiroi asaj suksese në karrierën e mëtejme.

This site is registered on wpml.org as a development site.