presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Pacolli priti Ombudspersonin e Kosovës, z. Sami Kurteshi

Në kuadër të aktivitetit të tij, Presidenti i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli është takuar sot edhe me Ombudspersonin e Kosovës, z. Sami Kurteshi.

Presidenti Pacolli theksoi në takim rëndësinë shumë të madhe që ka për vendin dhe shoqërinë institucioni i Ombudspersonit, si një institucion në mbrojtje të të drejtave të qytetarëve të vendit. Duke qenë se institucioni i Ombudspersonit shihet nga gjithë qytetarët si një institucion me rëndësi dhe shpresëdhënës, Presidenti Pacolli theksoi nevojën e bashkëpunimit sa të mirë me këtë institucion dhe përkrahjen e punës së tij. Ombudspersoni i Kosovës, z. Sami Kurteshi e njoftoi Presidentin Pacolli me punën dhe shtrirjen e zyrave të këtij institucioni në komuna të ndryshme të Kosovës dhe për sfidat me të cilat përballet institucioni që ai drejton, në përpjekje për të përfaqësuar e mbrojtur sa më mirë të drejtat e të gjithë qytetarëve të vendit tonë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: SR

This site is registered on wpml.org as a development site.