presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Obama uron Presidentin Sejdiu

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu, me rastin e përvjetorit të dytë të pavarësisë së Kosovës, kamarrë një mesazh urimi nga Presidenti iShteteve të Bashkuara të Amerikës, BarakObama, tekstin e të cilit po e japim në vijim:

I dashur President,Në emër të popullit amerikan, unë ju përgëzoj Ju dhe qytetarët e Kosovës në përvjetorin e dytë të pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt.

Unë gjithashtu dëshiroj të përgëzoj popullin e Kosovës për përparimin që keni bërë në ndërtimin e një shteti demokratik, paqësor dhe multietnik.Ne e vlerësojmë partneritetin tonë dhe mbetemi të përkushtuar për t’ju mbështeturnë hapat e nevojshëm për të arritur aspiratat tuaja euroatlantike.

Në këtë 17 shkurt, u përcjell urimet e miadhe besimin më të madh për vazhdimin emiqësisë dhe forcimin e partneritet në mes të dy vendeve tona.

Sinqerisht,Barak Obama President i Shteteve të Bashkuara tëAmerikës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.