presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Obama uroi Presidentin Sejdiu dhe popullin e Kosovës për festën e Kurban Bajramit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama i ka dërguar Presidentit të Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu një urim me rastin e festës së Kurban Bajramit. Në urim thuhet:

I nderuari z. President,Në emër të popullit të Amerikës, Ju shpreh urimet më të mira Juve dhe popullit të Republikës së Kosovës me rastin e festës së Eid al-Adha, Kurban Bajramit. Të udhëhequr nga fryma e këtij përkujtimi të bekuar, unë kam shpresë që ne mund të punojmë së bashku për të arritur liri dhe paqe nëpër botë.Ju dhe populli i Kosovës paqit gëzim dhe prosperitet në vitin që vjen!Sinqerisht,Barack ObamaPresidentShtetet e Bashkuara të Amerikës

This site is registered on wpml.org as a development site.