presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Personalitete të shumta vazhdojnë ta përgëzojnë Presidentin Sejdiu

Presidentit Sejdiu vazhdojnë t’i arrijnë telegrame të shumta urimi nga personalitete të ndryshme nga vendi dhe bota.

Menjëherë pas zgjedhjes, Presidentin e kanë përgëzuar Presidentit i Shqipërisë, z. Bamir Topi, Kryeministri Sali Berisha, Kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë, znj. Jozefina Topalli, ministri i Jashtëm, z. Lulzim Basha etj.Në të gjitha këto telegrame shprehet vlerësim i lartë për kontributin e Presidentit Sejdiu në procesin e përcaktimit të statusit politik të Kosovës, ruajtjen e unitetit të faktorit politik të Kosovës, si dhe angazhimi që marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe të Shqipërisë të thellohen edhe më tej. 

This site is registered on wpml.org as a development site.