presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Njoftim për media

Zyra e Presidentit njofton se Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu ka hequr dorë nga rritja e pagës së tij NETO 2443,34 euro (3134 BRUTO).

Paga e Presidentit do të mbetet në shumën e mëparshme NETO 2046,62 euro (2612 BRUTO).  Ndërkohë, Presidenti kërkon që të gjitha pagat e zyrtarëve dhe pagat në të gjitha institucionet publike të përcaktohen dhe të harmonizohen me ligj sa më parë që të jetë e mundur.

This site is registered on wpml.org as a development site.