presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Një delegacion faktmbledhës për investime i nivelit të lartë nga Emiratet e Bashkuara Arabe në vizitë në Kosovë

Këto ditë Kosovën do ta vizitojë një delegacion faktmbledhës për investime i nivelit të lartë nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Ky delegacion përbëhet nga përfaqësues të sektorit publik dhe atij privat dhe do të qëndrojnë në Kosovë nga datat 2-5 nentor. Qëllimi i vizitës së këtij delegacioni është për t’u njoftuar me mundësitë dhe potencialet investuese në Kosovë.

Delegacioni i EBA do të zhvillojë takime me Presidenten Jahjaga, Kryeministrin Thaci, përfaqësues më të lartë të Qeverisë së Kosovës, institcioneve të pavarura ekonomike dhe përfaqësues të sektorit privat të Kosovës.Kjo vizitë vjen si rezultat i takimit të fundit të Presidentes Jahjaga me Princin e Kurorës Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit ekonomik dhe për investimin e EBA në Kosovë në fusha të ndryshme.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.