presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Nesër bëhet dorëzim-pranimi i detyrës së Presidentit të Kosovës

Nesër bëhet dorëzim-pranimi i detyrës së Presidentit të Kosovës

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Dr.Jakup Krasniqi merr postin  e Ushtruesit të Detyrës së Presidentit të Kosovës. Nesër në Kabinetin e Presidentit do të organizohet ceremonia e dorëzimit të detyrës nga presidenti i deritashëm, z.Behgjet Pacolli dhe pranimi i saj nga ana e z.Krasniqi.

Data: E shtunë, 2 prill 2011
Koha: 09:00
Vendi: Kabineti i Presidentit, C-1010

This site is registered on wpml.org as a development site.