presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Mbretëresha e Holandës uroi Presidenten Jahjaga

Mbretëresha e Holandës, Beatrix R. i ka dërguar një mesazh urimi Presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

“Me rastin e zgjedhjes suaj si Presidente e Republikës së Kosovës, Ju dërgoj urimet më të mira dhe ju dëshiroj sukses në kryerjen e kësaj detyre shumë të lartë”, shkruan në urimin e saj Mbretëresha Beatrix R.Mesazhin e urimit, Presidentes Jahjaga ia ka përcjellë ambasadori i Holandës në Republikën e Kosovës, z.Robert Bosch, i cili përsëriti edhe një herë përkushtimin e vendit të tij për vazhdimin e përkrahjes për vendin tonë dhe zgjerimin edhe më tej të marrëdhënieve shumë të mira ekzistuese mes të dy vendeve tona.Presidentja Jahjaga falënderoi ambasadorin Bosch për urimin e Mbretëreshës dhe theksoi se Kosova është falënderuese për ndihmën që Holanda i ka dhënë vendit tonë. Ajo gjithashtu theksoi se Kosova ka nevojë për ndihmë, sidomos në fazën në të cilën ndodhet tani, kur ka nevojë për shtimin e numrit të njohjeve, por edhe për anëtarësimin sa më të shpejtë në institucionet ndërkombëtare.

This site is registered on wpml.org as a development site.