presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

I nderuar President Jintao,

Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovës, ju përcjell ngushëllimet e mia të sinqerta ju dhe përmes jush, kombit kinez, dhe familjeve që kanë rënë në zi nga tërmeti që goditi Kinën qëndrore të hënën, me ç’rast sipas njoftimeve 12 mijë veta gjetën vdekjen ndërsa dhjetëra mijëra të tjerë mbetën në gjendje të rëndë.

Shkëlqesia e Tij Hu JintaoPresident i Republikës Popullore të KinësPekinI nderuar President Jintao,Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovës, ju përcjell ngushëllimet e mia të sinqerta ju dhe përmes jush, kombit kinez, dhe familjeve që kanë rënë në zi nga tërmeti që goditi Kinën qëndrore të hënën, me ç’rast sipas njoftimeve 12 mijë veta gjetën vdekjen ndërsa dhjetëra mijëra të tjerë mbetën në gjendje të rëndë.Jam i bindur, z. President Jintao, se në këto kohë të vështira, autoritetet kineze do t’ia dalin të përballen me tragjedinë dhe të gjejnë forcë për t’i përballuar pasojat e këtij tërmeti të tmerrshëm. Juaji përzemërsisht,Dr. Fatmir SejdiuPresident i Republikës së Kosovës

This site is registered on wpml.org as a development site.