presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Emërohen gjashtë gjyqtarë të rinj

Pas propozimeve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga emëroi gjashtë gjyqtarë të Dhomës së Posaçme të Gjykatës Supreme dhe Gjykatës Ekonomike të Qarkut në Prishtinë.

Gjyqtarët e emëruar: Shaqir Vula, Sylejman Shumolli, Diellza Hoxha, Bajram Miftari, Fetije Sadiku dhe Shkelzen Sylaj bënë betimin para Presidentes Jahjaga.

This site is registered on wpml.org as a development site.