presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Deklaratë e Zyrës së Presidentes lidhur me vrasjen e një qytetari dhe plagosjen e dy të tjerëve në Dobrushë të Istogut

Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës e dënon aktin e rëndë të vrasjes së një qytetari të komunitetit serb dhe plagosjen e dy të tjerëve në fshatin Dobrushë të komunës së Istogut.

Zyra e Presidentes thekson se ky akt rëndon marrëdhëniet mes njerëzve në Kosovë dhe si i tillë ndikon në gjendjen e stabilitetit.Zyra e Presidentes fton institucionet përkatëse që të zhvillojn hetimet dhe që fajtorin ta nxjerrin para drejtësisë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.