presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 7 korrik 2013

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 7 korrik 2013

Me ftesë të Presidentes së Republikës së Kosovës, zonjës Atifete Jahjaga, të dielën, më 7 korrik, për vizitë në Republikën e Kosovës vjen Guvernatori i Shtetit të Ajovës (Iowa) të SHBA-së, z. Terry Branstad.

Më poshtë orari i pritjes së Guvernatorit Branstad nga Presidentja Jahjaga:

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i uron mirëseardhje Guvernatorit të Shtetit të Ajovës (Iowa) të SHBA-së, z. Terry Branstad.

Dita: E diel, 7 korrik
Koha: 11:50
Vendi: Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”

Shënim: Mediat mund të marrin pamje nga pritja. Përfaqësuesit e mediave duhet të jenë në aeroport para orës 11:30.

*****
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim Guvernatorin e Shtetit të Ajovës (Iowa) të SHBA-së, z. Terry Branstad dhe do të nënshkruajnë Marrëveshjen e Partneritetit.

Dita: E diel, 7 korrik
Koha: 12:45
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101

Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit. Pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Partneritetit, Presidentja Jahjaga dhe Guvernatori Branstad do të japin deklaratë për media.

Përfaqësuesit e mediave duhet të jenë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës para orës 12:00.

*****

Presidentja Jahjaga organizon pritje/koktej me rastin e vizitës së Guvernatorit Branstad.

Dita: E diel, 7 korrik
Koha: 20:00
Vendi: Muzeu Etnologjik, Prishtinë

Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të pritjes.

*****
Lusim mediat që, për shkak të kohës së shkurtër mes pritjes në aeroport dhe takimit në Kabinetin e Presidentes, të caktojnë dy ekipe për përcjelljen e këtyre aktiviteteve.

Lusim mediat që të dërgojnë emrat e gazetarëve dhe kameramanëve që do të përcjellin ngjarjen në aeroport, ngjarjen në kabinetin e Presidentes, si dhe pritjen/koktejin, deri më 5 korrik 2013, ora 18:00. (Emrat dërgohen në adresën: [email protected])

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.